GPW IV – Alternatywne Metody
Analizy technicznej

Chcesz poznać alternatywne metody analizy technicznej i dowiedzieć się, kiedy sprzedawać, a kiedy kupować akcje?

Oto czwarta część serii GPW: Alternatywne metody analizy technicznej. Ta e-publikacja jest dopełnieniem całej serii i kolejnym krokiem do poznania wiedzy, dzięki której staniesz się inwestorem z sukcesami.

Z giełdą jest tak, że kursy akcji przedstawia się na wykresach. Te wszystkie słupki i wznoszące się i opadające fale, w oczach znawcy giełdy to swoisty przewodnik, który mówi mu, kiedy kupować, a kiedy sprzedawać. Wymyślono nawet pewien zbiór metod "analizowania" tychże wykresów. W skrócie metody te polegają na tym, że "jak widzisz coś na wykresie (jakiś wzór/schemat) to kupuj, a jak widzisz inny to sprzedawaj. Szuka polega na tym, aby wiedzieć na co patrzeć, czego szukać i jak to interpretować".
- Marcin Krzywda, autor

Najważniejsze pytanie każdego inwestora?
Największym pytaniem, które zadają sobie inwestorzy jest: kiedy kupić i kiedy sprzedać akcje? No właśnie, skąd niby masz wiedzieć, kiedy inwestować na całego swoje pieniądze, a kiedy nic nie kupować?
Dlaczego wciąż jedni inwestorzy zarabiają na giełdzie kokosy, podczas gdy inni z trudem wychodzą na zero? Nie korzystają przecież z rad wróżki czy astrologa, a mimo wszystko co miesiąc pomnażają swój majątek, stosując te same sposoby metody rozpoznawania, co i kiedy kupić/sprzedać.
Świece japońskie, wykresy Fibonacciego - to wszystko pojęcia, z którymi mogłeś się spotkać już wcześniej, jeśli grasz na giełdzie. Teraz dowiesz się, jak w praktyce wykorzystać te narzędzia do wybierania najlepszych akcji i sprzedawania ich po najwyższej cenie.
Jak przewidzieć, kiedy kupować, a kiedy sprzedawać akcje?
Od dziesięcioleci ludzie starali się wypracować jakąś metodę przewidywania spadku cen akcji. Próbowano różnych technik i sposobów, które miały przewidywać, kiedy najlepiej kupić, a kiedy sprzedać. Przez te lata badań, prób i błędów, opracowano skuteczne i do dzisiaj wykorzystywane sposoby analizowania wartości akcji.
Zbiorem takich metod jest GPW IV "Alternatywne metody analizy technicznej". W tym poradniku opisane są te mniej klasyczne metody, np. oparte na innym typie wykresów.
Która z alternatywnych metod analizy technicznej będzie dla Ciebie najlepsza?
Każdy z czterech rozdziałów, który znajdziesz w tej książce skupia się i dokładnie opisuje jedną metodę analizy technicznej.
Świece japońskie
To metoda analizy wykresów, która powstała w Japonii. Stosuje się tu inny typ wykresów - wykresy świecowe. Wykres taki składa się ze "świec", których interpretacja pozwala lepiej przewidywać przyszłe ceny akcji. Podstawowe zasady i reguły „świec” są identyczne jak w klasycznej analizie technicznej.
Ciąg liczb Fibonacciego
Już starożytni zauważyli występowanie w przyrodzie różnych proporcji. Jedną z nich jest tzw. złota proporcja. Okazuje się, że ta proporcja ma związek również ze znanym ciągiem liczb Fibonacciego.
Opracowano metody, które poszukują tych proporcji w wykresach i w ten sposób pozwalają przewidywać i prognozować tzw. momenty zwrotne, dzięki czemu można przewidzieć, kiedy np. sprzedawać akcje.
Teoria fal Elliotta
To kontrowersyjna metoda gry na giełdzie. Opiera się na ciągu liczb Fibonacciego, jak i na wielu obserwacjach jej autora - Ralpha Nelsona Elliotta. Znaczna część tej koncepcji zgodna jest z tradycyjnymi metodami stosowanymi do analizy wykresów. Teoria Elliotta wykracza jednak poza tradycyjną analizę techniczną i ukazuje całościową perspektywę rynku. Pomaga wyjaśnić, dlaczego i gdzie powstają określone formacje i dlaczego zapowiadają taki, a nie inny bieg wydarzeń.
Wykres punktowo-symboliczny
To jeszcze jeden typ wykresów giełdowych i metoda gry związana z nimi. To chyba pierwsza historyczna znana na zachodzie metoda analizy wykresów.
Od autora:
Analiza techniczna posługuje się wykresami notowań giełdowych. Rozpoznanie na tych wykresach ukształtowanych wzorów i zrozumienie bieżącej sytuacji na rynku pozwala graczowi giełdowemu ustalić prawdopodobne przyszłe zmiany cen. Prowadzi do ustalenia strategii rynkowej, która pozwala wygrywać, jeśli rynek wybierze najbardziej prawdopodobną drogę rozwoju i zabezpieczyć się w przeciwnym wypadku, jeśli rynek wybierze mniej prawdopodobny kierunek. Innymi słowy wiedza i umiejętności pozwalają wygrać.
Innym, trudniejszym zadaniem gracza giełdowego jest przewidzenie punktów krytycznych rynku, tj. kiedy one nastąpią i na jakim poziomie cen. Określenie, jak długo dany wzór będzie się kształtować, jest zadaniem łatwiejszym w późniejszej fazie rozwoju danego wzoru. Musimy pamiętać, że mówimy tutaj o prawdopodobieństwie przyszłego ruchu, a nie o pewności. Nikt nie wie dokładnie, co zrobi rynek. Dla większości operowanie pieniędzmi na podstawie prawdopodobieństwa jest trudnym zadaniem. Gracz giełdowy musi zrozumieć, że metoda, w której prawdopodobieństwo wygranej wynosi 70 procent, będzie zawodna w 30 procentach.
Czego jeszcze dowiesz się z tej e-książki ?
Poznasz cztery metody analizy technicznej, które pozwolą Ci skuteczniej przewidywać wzrosty i spadki cen akcji. Dzięki temu zmniejszysz ryzyko inwestycji i będziesz w stanie bardziej świadomie i skuteczniej inwestować swoje pieniądze.
W jaki sposób interpretować i wyciągnąć konkretne wnioski z poszczególnych wykresów i metod analizy? Dowiedz się, jak czytać statystyki, liczby, tak żeby dowiadywać się z nich, kiedy kupować, a kiedy sprzedawać.
Jakich błędów nie popełnić podczas korzystania z alternatywnych metod analizy technicznej? Są określone błędy, które możesz popełnić często nawet nieświadomie, dowiedz się więc, jak ich uniknąć i zmniejszyć ryzyko złej interpretacji.
W jaki sposób korzystać z tych metod przy inwestowaniu w akcje? Krok po kroku nauczysz się korzystać z tych sposobów podczas inwestowania swoich pieniędzy.
Czego nie dowiesz się z poszczególnych metod? Jest to bardzo ważna wiedza, dzięki której unikniesz popełnienia błędu, gdy zastosujesz metodę, która nie jest odpowiednia dla danego typu transakcji.
Kiedy najlepiej stosować daną metodę i w jakich warunkach z niej korzystać? Nie ma jednej metody analizy, która jest dobra „na wszystko”. Dowiedz się i naucz wybierać najlepsze metody do danej sytuacji, aby otrzymać najtrafniejszą prognozę.
Ile ta wiedza jest warta dla Ciebie ?
Nie wiem, ile warte jest dla Ciebie poczucie, że swoje ciężko zarobione pieniądze inwestujesz w sposób o wiele bardziej świadomy, a przez to mniej narażasz się na ryzyko. Nie wiem, ile inwestujesz pieniędzy i jak bardzo wpłynęłaby na Twoje życie nawet częściowa ich utrata.
Wiem jednak, że dzięki śmiesznie małej inwestycji w wiedzę, możesz zabezpieczyć się przed złymi inwestycjami i stratą swoich pieniędzy. Po co ryzykować i popełniać błędy, których można było uniknąć dzięki odpowiedniej wiedzy, a za które musisz płacić ze swojej kieszeni?

Zainwestuj teraz w wiedzę, która pozwoli Ci bezpiecznie i z maksymalnym zyskiem inwestować swoje pieniądze.
E wydania , e wydanie ,Ebooki , E-booki ,E publikacje ,E-publikacje , e publikacja Ebooki Giełda Zamów Już Teraz

0 komentarze:

Prześlij komentarz